Funkční integrace

Funkční integrace (FI) je individuální forma práce s klientem v rámci Feldenkraisovy metody. Lektorka při ní prostřednictvím jemných a přesných dotyků a pohybů vede s klientem „nonverbální dialog“, při němž nejprve zkoumá pohybové návyky klienta, svalové napětí, funkční propojení mezi částmi těla a způsob, jakým organizuje své tělo při různých pohybových aktivitách.

Klient je díky dotyku, pohybu a pozornosti lektorky schopen si lépe uvědomit a vnímat svoje často i nevědomé návyky. Lektorka mu zároveň nabízí a ukazuje nové, funkčnější možnosti pohybu a jejich zapojení do větších celků. Lekce je přizpůsobená potřebám a požadavkům individuálního klienta.

Klient při funkční integraci obvykle leží na speciálním stole na zádech, boku či  břiše. Na závěr lekce se pracuje i s polohou vsedě, případně ve stoje a chůzi.

Feldenkraisova metoda funkční integrace

Kde probíhá

Korunovační 32, Praha 7, zvonek „Rolfing a Feldenkrais“

1200 Kč / lekce
Předplatné 5 lekcí / 5500 Kč
Předplatné 10 lekcí / 9700 Kč

Celé setkání trvá 60-75 minut. První setkání může trvat o něco déle. Při individuální lekci je klient oblečen, vhodný je pohodlný oděv nebránící pohybu (volné kalhoty, ne džíny) a čisté ponožky.

Termín je závazný a je možné jej zrušit nejpozději 24 hodin předem.
V případě pozdějšího zrušení nebo nedostavení se na rezervovaný termín je nutné uhradit 500 Kč.

Feldenkraisova metoda funkční integrace Helena Gogelová