Audionahrávky lekcí

Pokud jste si na některou z těchto otázek odpověděli ANO,
jsou pro vás audionahrávky FELDENKRAIS NA DOMA
tou pravou volbou.

   Každá sada obsahuje 10 zhruba půlhodinových lekcí.    Lekce jsou záměrně kratší, aby se vešly do denního programu i maminkám na mateřské, workoholikům a všem, kdo tvrdí, že hodinu denně pro sebe nemají.    Jsou to jednoduché lekce v různých polohách, které zvládne i průměrně pohyblivý člověk a projdou celé tělo.   Všechny 3 sady si můžete koupit buď jen v elektronické formě (mp3), nebo jako klasické fyzické CD.    Při zakoupení CD dostanete i odkaz ke stažení mp3.    Při zakoupení všech 3 sad najednou máte výhodnější cenu.  

Feldenkrais na doma

Feldenkraisova metoda audio

470 Kč (20 EUR)

Feldenkraisova metoda audio

470 Kč (20 EUR)

Feldenkraisova metoda audio

470 Kč (20 EUR)

Všechny 3 sady najednou cena pouze 1200 Kč (51 EUR)

Jak to celé začalo?

První lekce jsem nahrála poté, co se mě účastníci živých lekcí opakovaně ptali, jestli existují nějaké nahrávky, podle kterých by mohli cvičit i doma. Ještě jsem měla v živé paměti sebe sama ve svých Feldenkrais počátcích, kdy jsem také hledala způsob, jak cvičit častěji než jednou týdně. (Ano, tenkrát to častěji nešlo, v Praze byla jediná lektorka Petra Oswaldová, která vedla jedinou lekci týdně!)

A protože nahrávky nebyly, zapisovala jsem si poctivě každou lekci tak, jak jsem si ji zapamatovala.

A to vy teď už nemusíte.

Dalším popudem k nahrávání lekcí pro mě byla moje touha podpořit „domácím cvičením“ i ty, kteří ke mně docházejí na individuální lekce (funkční integraci). Chtěla jsem mít možnost dát jim na doma lekci s podobným pohybovým tématem, jakým jsme se zabývali při individuálce, a podpořit tak proces učení. Potřebovala jsem tedy „audioknihovnu“ lekcí.

A tak se v roce 2018 zrodilo první CD „Feldenkrais na doma“.

Nadšení těch, kdo si CD koupili a vyzkoušeli, a jejich častá otázka, kdy bude CD další, mě nakoply k dalšímu nahrávání. A tak se zrodilo ještě druhé a třetí CD. A protože doba je stále modernější, je možné tato CD získat nejen v retro formě na fyzickém CD disku, ale i ve formě elektronické (mp3).

Feldenkraisova metoda zkušenosti
Feldenkraisova metoda zkušenosti

Co když to nepochopím?

Občas mají nováčci obavu, že podle audia nebudou schopni cvičit, že to „budou dělat špatně.“

Ti, kdo už cvičí Feldenkraise déle, vědí, že v něm nejde o to, dělat něco jediným správným způsobem. Jde o neustálý proces zkoumání různých pohybů a jejich kombinací. A to, co mi říká, zda něco dělám správně (lépe řečeno funkčně, ideálně) nebo „špatně,“ je moje vlastní tělesné vnímání. Není zde žádná vnější autorita, žádný Odborník, který by mě neustále opravoval.

Základním pravidlem je hledat stále lehčí, plynulejší a pohodlnější provedení pohybu. Proč? Protože funkční, „ideální“ pohyb je spojen právě s pocitem lehkosti, pohodlí, plynulosti.

Ano, v některých lekcích existují místa, kde už ze zkušenosti vím, že danou instrukci pár lidí pochopí jinak, než je myšlena. Díky zkušenostem však právě zde dávám instrukce opravdu přesně, aby nakonec všichni zkoumali ten samý pohyb :o)

Více o tom, jak cvičit, si přečtěte ZDE.

Z každého CD si můžete vyzkoušet zdarma jednu lekci ZDE. Další lekce najdete na mém youtube kanále ZDE.

A kdybyste i přesto měli nějaké pochybnosti nebo se chcete s výběrem poradit, NAPIŠTE MI.